Akcja “Wszystkie ręce na pokład”. iCEA w walce z rakiem!

Rak to poważna choroba, jednak należy pamiętać, że nowotwór nie musi oznaczać końca świata dla osób, które się z nim zmagają.

W wielu przypadkach diagnoza nie jest wyrokiem, a szczęśliwe wyleczenie może okazać się życiowym punktem zwrotnym. Choroba nowotworowa skłania do przemyśleń i korzystania z życia w pełni.

Kobiety borykające się z nowotworami stref intymnych, a w szczególności z rakiem jajnika, mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i psychologiczne Stowarzyszenia „Niebieski Motyl”. Ich inicjatywa Wszystkie Ręce na Pokład wzbudziła nasze ogromne zainteresowanie, do tego stopnia, że zdecydowaliśmy się stać się jej częścią.

Profilaktyka nowotworów – nie tak straszna, jak ją malują

Akcja “Wszystkie Ręce na Pokład” jest dedykowana osobom zmagającym się z chorobą nowotworową oraz tym, którzy doświadczyli jej poprzez więź z chorymi bliskimi. Akcja obejmuje m.in. rejs żaglowcem oraz profilaktyczny piknik. Jej celem jest ukazanie, że profilaktyka i diagnostyka nie powinny być przedmiotem strachu. Wręcz przeciwnie, ich obecność jest warunkiem zdrowego, twórczego i aktywnego życia każdej osoby.

Istotnym elementem wydarzenia było wystąpienie pani Zofii Mac, która z pasją i profesjonalizmem opowiedziała m.in. o technice wykonywania samobadania piersi. Niestety nie mogliśmy uczestniczyć w tej interesującej prelekcji osobiście, jednak zdjęcia mówią same za siebie: impreza się udała i przyciągnęła wielu słuchaczy. Cieszymy się, że mogliśmy współfinansować tak wspaniałe wydarzenie i mamy nadzieję, że jego kolejna edycja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. Trzymamy kciuki, aby Stowarzyszenie “Niebieski Motyl” coraz skuteczniej edukowało kobiety w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych.